Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole
liczba odwiedzin: 1062773

Realizujemy

Polecamy


LinkiPiątek 19.01.2018

Komunikaty

 

 • Do 19 stycznia wystawione będą wszystkie oceny śródroczne,
 • 20 stycznia (sobota) – zabawa noworoczna,
 • 25 stycznia (czwartek) – wywiadówki – formę ustala wychowawca,
 • 26 stycznia - zakończenie I półrocza,
 • 27 stycznia (sobota) - jasełka wystawiane przez przedszkolaków dla wszystkich,
 • 29 stycznia – 11 lutego  - ferie zimowe.

ZIMOWISKO 2018 - PROGRAM


WIĘCEJ KOMUNIKATÓW

AKTUALNOŚCI

 • Alfik Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 22 listopada 2017 r.

  Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły:

  klasa IVA: Milena Płodzień, Jakub Stempak;

  klasa IV B: Klaudia Mach, Jan Peszko;

  klasa VI: Krzysztof Lalicki, Karol Lalicki;

  klasa VII B: Klaudia Sroka, Szymon Kania;

  klasa III: Faustyna Stopyra, Magdalena Kloc, Michał Surmacz, Jakub Sroka. 

   

  Orzeł Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 14 grudnia 2017 r.

 • 12 stycznia dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 1-7 Szkoły Podstawowej po raz kolejny spotkali się z muzykami Mobilnej Filharmonii.  Tym razem tematyka zajęć dotyczyła zwyczajów bożonarodzeniowych kultywowanych przez mieszkańców różnych stron świata. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać kolędy i świąteczne piosenki w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim. Tradycyjnie rozpoznawali również instrumenty muzyczne i zdobywali wiedzę na temat ich budowy i  brzmienia. Na sali rozbrzmiały dźwięki skrzypiec, gitar, janczarów, uczniowie poznali również nowy instrument – gitalele oraz mieli okazję zagrać na cyfrowym pianinie, które jest ciekawym połączeniem akustycznego instrumentu i cyfrowych możliwości. Muzyczne spotkanie było doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale również do podtrzymania nastroju Bożego Narodzenia.

 • W ostatni dzień spędzony w szkole przed świętami została przygotowana część artystyczna przez uczniów naszej szkoły. Wzięły w niej udział klasy 5, 7b oraz dziewczęta z kółka wokalnego z klasy 3 GIM. Po zakończonym przedstawieniu Pan Dyrektor wraz z Panią Dyrektor podzielili się opłatkiem z przedszkolakami oraz wszystkimi uczniami. Później nauczycieli i uczniowie wspólnie kolędowali. Na zakończenie wszyscy udali się na swoje wigilie klasowe.

  Karolina Kramarz

  GALERIA

 • Z okazji świąt Bożego Narodzenia, Rada Rodziców zorganizowała w naszej szkole konkurs szopek. Wzięły w nim udział wszystkie klasy szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Prace są przepiękne, uczniowie włożyli w nie dużo pracy, a także kreatywności. W wybraniu zwycięskich szopek pomogły panie z przedszkola. Nie był to łatwy wybór, dlatego też nagrodzone zostały wszystkie prace. Wyróżnione zostały dzieła klasy 3a z kategorii klas 1-4 szkoły podstawowej, a w kategorii  5SP-3GIM zwyciężyła szopka klasy 7b.

 • 20 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem Pan Mateusz oraz pani Gabriela zaprezentowali grupę instrumentów smyczkowych: skrzypce małe, skrzypce duże, altówkę oraz skrzypce elektryczne. Pan Mateusz szczegółowo opisał budowę skrzypiec. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek, otóż skrzypce mają duszę, a smyczek wykonany jest z włosów końskiego ogona. Pani Gabrysia w wirtuozerski sposób zaprezentowała fragment musicalu „Skrzypek na dachu”. Chętne przedszkolaki miały możliwość spróbowania nauki gry na tych instrumentach. Całe spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze. Dzieci wspaniale reagowały, śpiewały, klaskały i świetnie się bawiły.

 • 20.12.2017

  5 grudnia uczniowie klas I- III w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. obejrzeli widowisku pt. „O smoku i królu leniuchu”. Spektakl przeniósł najmłodszych widzów w świat baśni, w której król Histeriusz walczył z groźną chorobę zwaną lenistwem. Najmłodsi mieli również okazję spotkać św. Mikołaja, który częstował wszystkich łakociami.

  GALERIA

 • Andrzejki to tradycyjnie jedna z ostatnich okazji, by oddać się hucznym zabawom przed rozpoczęciem Adwentu. Uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej  spędzili andrzejkowy wieczór w sposób nietypowy, ponieważ zabawom i wróżbom towarzyszyło pieczenie pizzy i wykonywanie bożonarodzeniowej szopki.

  Spotkanie rozpoczęło się od zabaw ruchowych, którym towarzyszyło wiele śmiechu podczas zmagań uczestników przy wykonywaniu wylosowanych zadań. Następnie uczniowie formowali  przygotowane przez rodziców ciasto w pizzę i łączyli je z wybranymi przez siebie dodatkami. Samodzielnie przygotowana pizza smakowała wszystkim wyśmienicie. W trakcie spotkania rodzice wraz ze swoimi dziećmi przygotowali plastyczną masę z maki i kleju, z której wykonywali figurki do szopki oraz ozdoby na klasowa choinkę. Nie zabrakło również czasu na andrzejkowe wróżby. I chociaż dzisiaj nikt już nie wierzy w wróżby przepowiadające przyszłość, to wróżącym mimo to towarzyszyła żartobliwa nadzieja, że powstała z wosku figurka będzie szczęśliwą przepowiednią. Rodzice uatrakcyjnili ten wieczór nie tylko swoją obecnością, spędzając miło czas ze swoimi dziećmi, ale przygotowali również słodki poczęstunek.

 • Uzdolnieni literacko uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w  Gminnym Konkursie Literackim, który był zorganizowany przez Zespół Szkół w Medyni Łańcuckiej.

  Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej mieli napisać opowiadanie inspirowane cytatem  Alberta Chmielowskiego „Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

  Uczennica klasy IV „a” Zuzanna Lęcznar zajęła II miejsce.

 • Dnia 4 grudnia br. w naszej szkole odbył się koncert „Wyrwani z Niewoli”. Mieliśmy również okazję gościć uczniów szkół z naszej gminy. W czasie tego koncertu uczestnicy wysłuchali świadectwa jednego z panów, włączyli się w śpiew piosenek religijnych tej grupy. Po skończonym występie duża część poszła po zdjęcie czy krótką rozmowę z tymi motywującymi osobami.  Wszystkim bardzo się podobało i z uśmiechami i dobrym nastawieniem wrócili do swoich codziennych obowiązków.

  Karolina Kramarz

   

 • 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Tego dnia nasze przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował wszystkie dzieci prezentami zakupionymi przez Rade Rodziców. Dla naszego gościa mieliśmy również prezent – kolorowe laurki wykonane przez dzieci.  Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami.  Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 • W poniedziałek  4 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych radośnie spędziły czas w sali zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Podczas dwugodzinnego pobytu,  nasze dzieci przeniosły się do baśniowego świata księżniczek i rycerzy, przyjaznych smoków i pięknych zamków. Największą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. W specjalnej strefie malucha przedszkolaki mogły korzystać z bogato wyposażonej kuchni, stanowiska dla małych majsterkowiczów, klocków, interaktywnych zabawek, mat i bujaków. Każdy znalazł coś dla siebie. Dużą niespodzianką była wizyta specjalnego gościa - Świętego Mikołaja, który przyniósł dla każdego dziecka słodki upominek. Tego dnia uśmiech nie znikał z twarzy dzieci nawet na chwilę.

 • 27 listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych pluszaków. Po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz smaczny misiowy tort. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim pluszakiem.

 • W piątek 24 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod kierownictwem wykwalifikowanego ratownika medycznego.  Akcję wsparła AVIVA. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, utraty przytomności, zranień, krwotoków,  zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na misiu Zdzisiu. Dzieci pod czujnym okiem pani ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

 • I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie  zorganizowało II Powiatowe Dyktando o Złote Pióro Henryka, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum Karolina Kramarz, Wiktoria Kuźniar i Aleksandra Pasierb. Uczennice te zostały wyłonione podczas pierwszego etapu dyktanda, które odbyło się w naszej szkole dnia 15 listopada 2017 roku, a wzięli w nim udział chętni gimnazjaliści, którym ortografia jest przyjacielem.

  30 listopada z okazji Dnia Patrona I LO - uczennice Karolina Kramarz, Wiktoria Kuźniar i Aleksandra Pasierb napisały kolejne dyktando – III zaszczytne  miejsce zajęła Karolina Kramarz. Jesteśmy dumni z jej sukcesu. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć na polu polskiej ortografii.

 • Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele fundacji Pro Spe, która zajmuje się działalnością misyjną oraz charytatywną na terenie Gruzji. Dowiedzieliśmy się wiele o tym pięknym kraju, a jednocześnie w jaki sposób możemy pomóc biednym i potrzebującym w Gruzji.

   

  GALERIA FOTOGRAFII

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole

Galeria zdjęć