Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Konkursy matematyczne

  Alfik Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 22 listopada 2017 r.

  Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły:

  klasa IVA: Milena Płodzień, Jakub Stempak;

  klasa IV B: Klaudia Mach, Jan Peszko;

  klasa VI: Krzysztof Lalicki, Karol Lalicki;

  klasa VII B: Klaudia Sroka, Szymon Kania;

  klasa III: Faustyna Stopyra, Magdalena Kloc, Michał Surmacz, Jakub Sroka. 

   

  Orzeł Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 14 grudnia 2017 r.

  Wzięło w nim udział 10 uczniów ze szkoły podstawowej:

  klasa IVA: Wiktoria Wojnar, Fabian Suder, Michał Hodór;

  klasa IV B:  Anna Buk, Gabriela Kuśtra, Karol Drozd;

  klasa VI: Karol Lalicki, Krzysztof Lalicki;

  klasa VII: Gabriela Lis, Szymon Kania.

   

  Mat – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 11 stycznia 2018 r.

  Wzięło w nim udział 12 uczniów ze szkoły podstawowej:

                                    klasa IVA: Wiktoria Wojnar, Milena Płodzień, Jakub Stempak;

                                    klasa IVB: Gabriela Kuśtra, Jan Peszko, Krzysztof Dzień;

                                    klasa V: Maria Bielecka, Aleksandra Rejman;

                                    klasa VI: Krzysztof Lalicki, Karol Lalicki;

                                    klasa VII: Gabriela Lis, Klaudia Sroka.

   

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

   

  Znamy już wyniki z konkursu matematycznego Alfik Matematyczny:

  Krzysztof Lalicki zdobył 97,5% pkt

  Karol Lalicki zdobył 90% pkt

  Wymienieni wyżej uczniowie otrzymają dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

                                                                                                                               Nauczyciele matematyki

   

  GALERIA FOTOGRAFII

 • 12 stycznia dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 1-7 Szkoły Podstawowej po raz kolejny spotkali się z muzykami Mobilnej Filharmonii.  Tym razem tematyka zajęć dotyczyła zwyczajów bożonarodzeniowych kultywowanych przez mieszkańców różnych stron świata. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać kolędy i świąteczne piosenki w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim. Tradycyjnie rozpoznawali również instrumenty muzyczne i zdobywali wiedzę na temat ich budowy i  brzmienia. Na sali rozbrzmiały dźwięki skrzypiec, gitar, janczarów, uczniowie poznali również nowy instrument – gitalele oraz mieli okazję zagrać na cyfrowym pianinie, które jest ciekawym połączeniem akustycznego instrumentu i cyfrowych możliwości. Muzyczne spotkanie było doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale również do podtrzymania nastroju Bożego Narodzenia.

  GALERIA

 • Boże Narodzenie 2017

  W ostatni dzień spędzony w szkole przed świętami została przygotowana część artystyczna przez uczniów naszej szkoły. Wzięły w niej udział klasy 5, 7b oraz dziewczęta z kółka wokalnego z klasy 3 GIM. Po zakończonym przedstawieniu Pan Dyrektor wraz z Panią Dyrektor podzielili się opłatkiem z przedszkolakami oraz wszystkimi uczniami. Później nauczycieli i uczniowie wspólnie kolędowali. Na zakończenie wszyscy udali się na swoje wigilie klasowe.

  Karolina Kramarz

  GALERIA

 • Konkurs szopek

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia, Rada Rodziców zorganizowała w naszej szkole konkurs szopek. Wzięły w nim udział wszystkie klasy szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Prace są przepiękne, uczniowie włożyli w nie dużo pracy, a także kreatywności. W wybraniu zwycięskich szopek pomogły panie z przedszkola. Nie był to łatwy wybór, dlatego też nagrodzone zostały wszystkie prace. Wyróżnione zostały dzieła klasy 3a z kategorii klas 1-4 szkoły podstawowej, a w kategorii  5SP-3GIM zwyciężyła szopka klasy 7b.

  Karolina Kramarz

  GALERIA

 • 20 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem Pan Mateusz oraz pani Gabriela zaprezentowali grupę instrumentów smyczkowych: skrzypce małe, skrzypce duże, altówkę oraz skrzypce elektryczne. Pan Mateusz szczegółowo opisał budowę skrzypiec. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek, otóż skrzypce mają duszę, a smyczek wykonany jest z włosów końskiego ogona. Pani Gabrysia w wirtuozerski sposób zaprezentowała fragment musicalu „Skrzypek na dachu”. Chętne przedszkolaki miały możliwość spróbowania nauki gry na tych instrumentach. Całe spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze. Dzieci wspaniale reagowały, śpiewały, klaskały i świetnie się bawiły.

 • 20.12.2017

  5 grudnia uczniowie klas I- III w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. obejrzeli widowisku pt. „O smoku i królu leniuchu”. Spektakl przeniósł najmłodszych widzów w świat baśni, w której król Histeriusz walczył z groźną chorobę zwaną lenistwem. Najmłodsi mieli również okazję spotkać św. Mikołaja, który częstował wszystkich łakociami.

  GALERIA

 • Andrzejki inaczej

  Andrzejki to tradycyjnie jedna z ostatnich okazji, by oddać się hucznym zabawom przed rozpoczęciem Adwentu. Uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej  spędzili andrzejkowy wieczór w sposób nietypowy, ponieważ zabawom i wróżbom towarzyszyło pieczenie pizzy i wykonywanie bożonarodzeniowej szopki.

  Spotkanie rozpoczęło się od zabaw ruchowych, którym towarzyszyło wiele śmiechu podczas zmagań uczestników przy wykonywaniu wylosowanych zadań. Następnie uczniowie formowali  przygotowane przez rodziców ciasto w pizzę i łączyli je z wybranymi przez siebie dodatkami. Samodzielnie przygotowana pizza smakowała wszystkim wyśmienicie. W trakcie spotkania rodzice wraz ze swoimi dziećmi przygotowali plastyczną masę z maki i kleju, z której wykonywali figurki do szopki oraz ozdoby na klasowa choinkę. Nie zabrakło również czasu na andrzejkowe wróżby. I chociaż dzisiaj nikt już nie wierzy w wróżby przepowiadające przyszłość, to wróżącym mimo to towarzyszyła żartobliwa nadzieja, że powstała z wosku figurka będzie szczęśliwą przepowiednią. Rodzice uatrakcyjnili ten wieczór nie tylko swoją obecnością, spędzając miło czas ze swoimi dziećmi, ale przygotowali również słodki poczęstunek.

  GALERIA

 • Gminny Konkurs Literacki

  Uzdolnieni literacko uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w  Gminnym Konkursie Literackim, który był zorganizowany przez Zespół Szkół w Medyni Łańcuckiej.

  Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej mieli napisać opowiadanie inspirowane cytatem  Alberta Chmielowskiego „Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

  Uczennica klasy IV „a” Zuzanna Lęcznar zajęła II miejsce.

  Uczniowie klasy VII SP oraz gimnazjum mieli napisać opowiadanie inspirowane wierszem Jana Twardowskiego „Sprawiedliwość”.

  Uczennica klasy III „a” gimnazjum Faustyna Stopyra zajęła I miejsce.

  Prace nagrodzonych uczennic były bardzo ciekawe i twórcze. Mamy nadzieję, że nadal będą rozwijać swoje talenty literackie.

  Do konkursu zachęciła uczennice polonistka Pani Dorota Woś

 • Dnia 4 grudnia br. w naszej szkole odbył się koncert „Wyrwani z Niewoli”. Mieliśmy również okazję gościć uczniów szkół z naszej gminy. W czasie tego koncertu uczestnicy wysłuchali świadectwa jednego z panów, włączyli się w śpiew piosenek religijnych tej grupy. Po skończonym występie duża część poszła po zdjęcie czy krótką rozmowę z tymi motywującymi osobami.  Wszystkim bardzo się podobało i z uśmiechami i dobrym nastawieniem wrócili do swoich codziennych obowiązków.

  Karolina Kramarz

   

 • 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Tego dnia nasze przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował wszystkie dzieci prezentami zakupionymi przez Rade Rodziców. Dla naszego gościa mieliśmy również prezent – kolorowe laurki wykonane przez dzieci.  Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami.  Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 • W poniedziałek  4 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych radośnie spędziły czas w sali zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Podczas dwugodzinnego pobytu,  nasze dzieci przeniosły się do baśniowego świata księżniczek i rycerzy, przyjaznych smoków i pięknych zamków. Największą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. W specjalnej strefie malucha przedszkolaki mogły korzystać z bogato wyposażonej kuchni, stanowiska dla małych majsterkowiczów, klocków, interaktywnych zabawek, mat i bujaków. Każdy znalazł coś dla siebie. Dużą niespodzianką była wizyta specjalnego gościa - Świętego Mikołaja, który przyniósł dla każdego dziecka słodki upominek. Tego dnia uśmiech nie znikał z twarzy dzieci nawet na chwilę.

 • 27 listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych pluszaków. Po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz smaczny misiowy tort. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim pluszakiem.

 • W piątek 24 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod kierownictwem wykwalifikowanego ratownika medycznego.  Akcję wsparła AVIVA. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, utraty przytomności, zranień, krwotoków,  zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na misiu Zdzisiu. Dzieci pod czujnym okiem pani ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

  Spotkanie miało na celu kształtowanie u przedszkolaków prawidłowych postaw, a także zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych podczas nieszczęśliwych zdarzeń, wypadków.

   

   

 • Powiatowe Dyktando o Złote Pióro Henryka

  I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie  zorganizowało II Powiatowe Dyktando o Złote Pióro Henryka, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum Karolina Kramarz, Wiktoria Kuźniar i Aleksandra Pasierb. Uczennice te zostały wyłonione podczas pierwszego etapu dyktanda, które odbyło się w naszej szkole dnia 15 listopada 2017 roku, a wzięli w nim udział chętni gimnazjaliści, którym ortografia jest przyjacielem.

  30 listopada z okazji Dnia Patrona I LO - uczennice Karolina Kramarz, Wiktoria Kuźniar i Aleksandra Pasierb napisały kolejne dyktando – III zaszczytne  miejsce zajęła Karolina Kramarz. Jesteśmy dumni z jej sukcesu. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć na polu polskiej ortografii.

  Do konkursu przygotowała gimnazjalistki polonistka Dorota Woś.

 • Spotkanie z przedstawicielami Pro Spe

  Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele fundacji Pro Spe, która zajmuje się działalnością misyjną oraz charytatywną na terenie Gruzji. Dowiedzieliśmy się wiele o tym pięknym kraju, a jednocześnie w jaki sposób możemy pomóc biednym i potrzebującym w Gruzji.

   

  GALERIA FOTOGRAFII

 • TAK BLISKO, TAK CIEKAWIE …

  24 listopada uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do ważnych i ciekawych miejsc znajdujących się w naszej najbliższej okolicy. Na początek odwiedzili Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, gdzie wraz z przewodnikiem, krok po kroku,  przeszli całą ścieżkę pasażera. Obejrzeli terminal pasażerski, poznali miejsce i wymogi dotyczące odprawy biletowo-bagażowej oraz przeszli lotniskową kontrolę bezpieczeństwa, której towarzyszyło bardzo dużo emocji J.  Z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących pracy  w różnych zawodach związanych z lotnictwem oraz ciekawostek na temat podróżowania.  Z tarasu widokowego  obejrzeli lądowanie samolotu, a przedstawiciel Lotniskowych Służb Ratowniczo-Gaśniczych zaprezentował dzieciom imponujące pojazdy gaśnicze, które wyglądem, wyposażeniem  i swoimi  możliwościami dalece odbiegają od standardowych wozów  strażackich. Na pamiątkę pobytu na lotnisku dzieci otrzymały identyfikatory do opisywania bagażu, wraz życzeniami wielu szczęśliwych, podniebnych podróży.

  Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum-Zamku w Łańcucie,  gdzie w zabytkowym otoczeniu, w bezpośrednim kontakcie z dziełami sztuki, uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych połączonych ze zwiedzaniem zamku. W ciekawy i niecodzienny sposób zgłębiali wiedzę dotyczącą herbów rycerskich, heraldycznego godła Polski i jej narodowych barw. Poznali również historię „O papieżu Sylwestrze, jego smoku, pierwszych zegarach i czekaniu na koniec świata”. Wiele pozytywnych wrażeń przyniosła również wizyta w zamkowej oranżerii z ciekawą ekspozycją roślin i zwierząt, a piękna jesienna pogoda uprzyjemniła spacer po malowniczym, zamkowym parku.

  Radosne twarze dzieci i ogromna ilość pytań zadawanych podczas wycieczki świadczyły o dużym zainteresowaniu omawianą tematyką i zadowoleniu z takiej formy edukacji.

  GALERIA

 • Dnia 22 listopada z wizytą do naszego przedszkola przybył pan Listonosz. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom wiedzy o pracy Listonosza i innych pracowników poczty, poznanie drogi listu od nadawcy do odbiorcy, budzenie szacunku dla pracy pracowników Poczty Polskiej oraz zwrócenie uwagi na charakterystyczny ubiór Listonosza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o pracy jaką wykonuje Listonosz, zadawały wiele pytań. W trakcie zajęć dowiedziały się co należy zrobić, aby wysłać  list lub paczkę. W jaki sposób zaadresować kopertę, aby trafiła do adresata. Poznały takie pojęcia jak: priorytet, przekaz, list polecony. Dzieci miały także zajęcia praktyczne – wysyłały listy do świętego Mikołaja. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. W dobie sms-ów i e-mail często nie odwiedzamy takich instytucji jak poczta, więc dzieci nie zawsze mają możliwość obserwowania poczty i jej pracowników.

 • 26 października nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Skrzat z Krakowa, z którym współpracujemy od wielu już lat. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Przygody Okruszka”. Przedszkolaki z przejęciem przeżywały perypetie Okruszka, który miał za zadanie uratować krainę baśni przed złym czarnoksiężnikiem. Postacie ze znanych bajek takie jak: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Jaś i Małgosia uczyły dzieci właściwego postępowania i odróżniania dobra od zła. Przedstawienie podobało się i młodszym i starszym przedszkolakom, o czym świadczyły żywe reakcje dzieci, a także gorące oklaski, zarówno w trakcie jak i na zakończenie przedstawienia.

 • Państwa pracę wspominamy i bardzo doceniamy...

  "Człowiek w swym życiu etapów ma wiele.
  Są narodziny, szkoła, wesele.
  A kiedy stanie u bram dorosłości
  zaczyna pracę - ku swej radości.
  Są chwile miłe, radości i smutki,
  człowiek raz duży, raz jest malutki.
  Lecz wszystko zawsze swój koniec ma.
  Także i praca nie wiecznie trwa."

  27 października gościliśmy w naszej placówce emerytowanych Pracowników szkoły i przedszkola. Swoją obecnością zaszczycili nas byli Dyrektorzy szkoły, Nauczyciele oraz Pracownicy obsługi i administracji. Zaproszeni Goście obejrzeli dedykowaną Im część artystyczną w wykonaniu klasy 3aSP, a następnie udali się na spotkanie, podczas którego wspominali lata wspólnej pracy. W tej miłej atmosferze również i my dowiedzieliśmy się wiele o dawnej szkole.
  Takie  spotkania uświadamiają, że jesteśmy tylko małą częścią historii w ogromie czasu. Wielu przed nami było… wielu będzie. Ale wraz z naszym życiem pozostawiamy na świecie ślad, który go zmienia i czyni bardziej ludzkim. Jesteśmy wdzięczni za to cenne doświadczenie; za lekcję pokory. A wszystkim byłym Pracownikom życzymy długich lat życia, szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  GALERIA FOTOGRAFII

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole

Galeria zdjęć